Про паперові та електронні книги

Що обрати паперові чи електронні книги?
Щоб дати відповідь на це питання, давайте розглянепо переваги і недоліки обох видів носіїв інформації!
Незважаючи на те, що з кожним днем кількість людей, що відмовляються від звичайних паперових книг на користь легких функціональних електронних пристроїв, невпинно зростає, до цих пір чималу кількість читачів віддають перевагу традиційному варіанту книг. Як правило, такий вибір мотивується тим, що електронну книгу можна потримати в руках, в ній текст представлений суцільним потоком. Але все це вже давно пішло в минуле, в той час як сучасні пристрої надають масу переваг в порівнянні зі звичайними книгами, і виключають недоліки, властиві їм.
Основною перевагою електронної книги є те, що в неї одночасно можна вмістити всю свою бібліотеку. Враховуючи те, що паперові книги важать чимало, їх завжди носити з собою вельми проблематично, особливо коли мова йде про подорожі, відрядження і т.д. Крім того, книги сьогодні – майже розкіш, яка обходиться недешево, в той час як пристрій потрібно купити тільки один раз і буквально після прочитання 10-20 книг він себе окупить.

Сьогодні скачати книги в будь-якому форматі для будь-якого електронного пристрою для читання можна на спеціалізованих сайтах абсолютно безкоштовно. Важливо й те, що книги далеко не завжди швидко з’являються на прилавках магазинів, у той час як в Інтернеті література поширюється дуже швидко. Більше того, багато авторів в день презентації твору, разом з видавництвом друкованих книг, відразу ж «заливають» в мережу електронний варіант. І в Інтернеті представлений вибір всіляких книжок набагато більш різноманітний, ніж в хорошому книжковому супермаркеті – тут можна знайти не тільки художні твори і підручники, а й досить специфічні словники і спеціальну літературу, щоб виконати, наприклад, переклад з японської мови або екзотичні прислів’я народів Африки .

Істотною перевагою в порівнянні зі звичайними книгами є можливість зберігати позначки, закладки, цитати, копіюючи їх в окремий файл прямо з тексту. Для цього потрібно натиснути тільки всього кілька кнопок, після чого фрагмент тексту,що вам сподобався буде вирізаний і збережений. Для тих, хто читає книги вдумливо і любить перечитувати, відзначати цікаві думки і висловлювання, така можливість є унікальною.

Сучасні електронні пристрої для читання книг оснащуються екраном, який виконується за технологією паперу третього покоління, що гарантує режим читання,що мінімально впливає на зір. Дана технологія не має нічого спільного з тим, як виготовляються монітори для комп’ютерів і ноутбуків, тому не варто боятися, що від читання електронної книги будуть так само боліти очі – екран абсолютно ідентичний звичайній книжковій сторінці як за кольором, так і за особливостями сприйняття. Більше того, в електронному пристрої є можливість змінювати величину шрифту, налаштовувати параметри відповідно до особистих переваг, чого не можна сказати про звичайну книгу.

Так чи інакше, але сучасні технології поступово входять в життя кожної людини і далеко не всі нові рішення гірше традиційних. Тому електронні пристрої для читання книг сьогодні починають використовувати і в загальноосвітніх школах, що говорить про повну безпеку для зору, зручності і простоті в експлуатації і вигоді з фінансової точки зору – тепер кілька тисяч книг можна зібрати в одному невеликому гаджеті.